Eντυπωσίασε η έκθεση του Απολιθωμένου Δάσους στο Ίδρυμα Ευγενίδιου – Η συνέχεια στην Κύπρο
22 Απριλίου 2019
«Κόλπος Καλλονής Λέσβου-Ιστορική Περιήγηση»
22 Απριλίου 2019

Υποψήφιοι με τον Νίκο Χήρα στη Δυτική Λέσβο

Μοιράσου το άρθρο:

Ο συνδυασμός «Ξεκινάμε», του Νίκου Χήρα,  δίνει στην δημοσιότητα την δεύτερη λίστα ονομάτων υποψηφίων δημοτικών συμβούλων που θα στελεχώσουν τον συνδυασμό στις επικείμενες αυτοδιοικητικές εκλογές για την διεκδίκηση του Δήμου της Δυτικής Λέσβου.

Σημειώνεται ότι το επόμενο διάστημα θα κοινοποιηθούν τα υπόλοιπα ονόματα των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων.

Οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:

1) Αβραμέλου Θάλεια (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Οικιακά

2) Αγγελής Ευστράτιος (Δ.Ε. Μήθυμνας): Επιχειρηματίας, πρώην Αντιδήμαρχος Μήθυμνας.

3) Βοσκόπουλος Πέτρος (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Συνταξιούχος απόστρατος αξιωματικός.

4) Βουργουτζής Στυλιανός (Δ.Ε. Πέτρας): Επιχειρηματίας.

5) Γέραλη Μαριάνθη (Δ.Ε. Πέτρας): Συνταξιούχος.

6) Δεληρόγλου Αθηνά (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Κομμώτρια.

7) Δερεδίνης Σαράντος (Δ.Ε. Καλλονής): Ζωέμπορος.

8) Ζαγκούλης Δημήτριος (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Αγρότης και με συμμετοχή στις πολιτιστικές και καρναβαλικές εκδηλώσεις (χορός- θέατρο- τραγούδι).

9) Ζεϊμπέκη Άλκιστη (Δ.Ε. Καλλονής): Φαρμακοποιός.

10) Καλογερά Χαραλαμπία (Δ.Ε. Αγίας Παρασκευής): Οικιακά.

11) Κάλφας Παύλος (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Κτηνοτρόφος, ταξιτζής.

12) Καραθανάσης Γιώργος ( Δ.Ε. Καλλονής): Λιμενικός.

13) Καραολάνης Αλέξανδρος (Δ.Ε. Καλλονής): Ταξίαρχος εν αποστρατεία .

14) Κάσδαγλη- Γιουσφαρά Ελένη (Δ.Ε. Καλλονής): Επιχειρηματίας.

15) Κατσαμάτσα Φωτεινή (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Συνταξιούχος μαία.

16) Κεφάλας Δημήτριος (Δ.Ε. Καλλονής): Συνταξιούχος καθηγητής, πρώην Αντιδήμαρχος και πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Καλλονής.

17) Κόβρας Λουκάς (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Αγροκτηνοτρόφος- πρώην πρόεδρος Γεωργικού Συνεταιρισμού Ερεσού.

18) Κουκουρουβλή Όλγα (Δ.Ε. Καλλονής): Επιχειρηματίας.

19) Κουμαράς Αντώνης (Δ.Ε. Ερεσού – Αντίσσης): Επιχειρηματίας, πρώην Αντιδήμαρχος Ερεσού- Αντίσσης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Λέσβου.

20) Κοτζαμάνης Ελευθέριος (Δ.Ε. Μανταμάδου): Επιχειρηματίας- Αγρότης.

21) Κουτσαβλής Γεώργιος (Δ.Ε. Καλλονής): Δασολόγος.

22) Κυριαζής Γέωργιος (Δ.Ε. Αγίας Παρασκευής): Καθηγητής, πρώην Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής, πρώην Αντιδήμαρχος Δήμου Λέσβου.

23) Κώστογλου Νικόλαος (Δ.Ε. Πέτρας): Επιχειρηματίας.

24) Μόλβαλη Ελένη (Δ.Ε. Πέτρας): Επιχειρηματίας, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Λέσβου.

25) Μουτάφης Στυλιανός (Δ.Ε. Καλλονής): Καθηγητής αγγλικής φιλολογίας.

26) Στεφάνου Κωνσταντίνος ( Δ.Ε. Μανταμάδου): Συνταξιούχος.

27) Τσούνη Αγγέλα (Δ.Ε. Καλλονής): Αστυνομικός.

28) Φαναραδέλλης Δημήτριος (Δ.Ε. Καλλονής): Γεωπόνος, πρώην Δήμαρχος Καλλονής.

29) Χατζηγιάννης Χαράλαμπος (Δ.Ε. Πέτρας): Αγροτοκτηνοτρόφος.

30) Χατζηκυριαζής Χρυσόστομος (Τόμυς) (Δ.Ε. Αγίας Παρασκευής): Τεχνικός ΟΤΕ, πρώην πρόεδρος του ΔΙΑΓΟΡΑ Αγίας Παρασκευής.

31) Χατζηχρήστου Ιγνάτιος (Δ.Ε. Μήθυμνας): πρώην Αντιδήμαρχος Μήθυμνας- Πέτρας, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Λέσβου.

Μοιράσου το άρθρο: