Δεν έχουν εγκριθεί τα δρομολόγια των οδικών άγονων γραμμών Ικαρίας για το 2019
Εντάχθηκε το έργο: «Αναβάθμιση στίβου του δημοτικού σταδίου Ικαρίας» συνολικού προϋπολογισμού 895.850,42€
15 Ιουνίου 2019

Ο Δήμος Ικαρίας συγχαίρει τους αθλητικούς συλλόγους του νησιού

Μοιράσου το άρθρο:

Με την λήξη της αγωνιστικής περιόδου 2018-19, κατά την οποία καταγράφηκαν πολύ θετικά αποτελέσματα για τους αθλητικούς συλλόγους του νησιού (Τρία πρωταθλήματα, μια άνοδος και μια παραμονή στην δεύτερη εθνική κατηγορία), ο Δήμαρχος και η δημοτική αρχή Ικαρίας με ιδιαίτερη χαρά χαιρετίζουν:
 Την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Α.Γ.Σ Διαγόρας που κατάφερε να παραμείνει στην δεύτερη εθνική κατηγορία.
 Την γυναικεία ομάδα καλαθοσφαίρισης του Π.Α.Σ Ίκαρος που κέρδισε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα Νομού Σάμου.
 Τις κορασίδες καλαθοσφαίρισης του Α.Γ.Σ Διαγόρας που και αυτές κατέκτησαν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα Νομού Σάμου. Να σημειωθεί ότι στο final four, από τις τέσσερις ομάδες που συμμετείχαν, οι τρεις ήταν από το νησί μας (Διαγόρας 1η θέση, Ίκαρος 3η θέση και Ηρακλής 4η θέση).
 Την αντρική ομάδα ποδοσφαίρου του Α.Ο. Μεσσαριάς για την επιστροφή της στην Α τοπική κατηγορία, μετά από μια δύσκολή αγωνιστικά χρονιά.
 Την αντρική ομάδα καλαθοσφαίρισης του Α.Σ. Ηρακλής που κέρδισε το πρωτάθλημα Νομού Σάμου (στους τελικούς του οποίου για πρώτη φόρα βρέθηκαν δυο ομάδες από την Ικαρία- Ηρακλής 1η θέση, Ίκαρος 2η θέση) .

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές/τριες, στους προπονητές, στην διοίκηση, και στους φιλάθλους κάθε συλλόγου.